Pierwszy dzień czerwca Dzień Dziecka z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany jako dzień sportu szkolnego. W tym dniu odbyły się tylko symboliczne trzy pierwsze lekcje – a poza nimi m.in. wyjście młodszych uczniów do kina na projekcję filmu: „Super Mario Bros” i na lody.

Po powrocie czekały na nich, oraz na starszych  uczniów, kolejne atrakcje; loteria fantowa oraz specjalnie przygotowana sportowa ścieżka sprawnościowa, gdzie każdy mógł spróbować swych sił w różnych konkurencjach i dyscyplinach zręcznościowych.

Loteria fantowa stanowiła imprezę dochodową dla SU. Zebrane od darczyńców fanty mogły zostać wylosowane za symboliczną złotówkę lub dwie. W ciągu godziny sprzedane zostały wszystkie losy - a na konto SU wpłynęło 194 złote.

Równocześnie z trwającą loterią odbywały się na sali gimnastycznej i Orliku konkurencje sportowe – punktowane i na czas. Po przeliczeniu uzyskanych punktów i odpowiednim dostosowaniu wyników do wieku uczestników, wyłoniono najlepszych w tym dniu „sportowców”. Tuż przed zakończeniem roku szkolnego na krótkim apelu szkolnym nagrodzono mistrzów rywalizujących w różnych konkurencjach. Otrzymali oni letnie upominki, które pozwolą im zachować formę i trochę słodkości, które na formę wpływają, ale mniej korzystnieJ.

Pogoda, ciepło, słońce i fakt, że to przedostatni dzień w szkole bardzo wszystkim poprawił nastrój. A najbardziej zadowoleni byli oczywiście nagrodzeni!

Tekst: J. Wantuch – Skorupa

Foto: E. Żyguła , S. Przybylska, M. Kędzior