19 czerwca, w poniedziałek, przy okazji cyklicznej wizyty drugoklasistów w bibliotece szkolnej, grupa recytatorów przedstawiła teatrzyk pt. „Dzieci Pana Astronoma”. Przedstawienie zostało przygotowany pod opieką p. Sylwii Szeteli w nawiązaniu do trwającego właśnie patronalnego roku Mikołaja Kopernika.

Krótka inscenizacja utworu Wandy Chotomskiej miała na celu zaciekawienie młodszych uczniów postacią wielkiego astronoma i uczonego, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Stała się także okazją do podziwiania uczniów piątej klasy, odważnie i pewnie wcielających się w role bohaterów.

Dla najmłodszych wystąpili uczniowie klasy V b: Nadia Górka (narrator), Amelia Buś (Teleskopka), Oliwia Kania (Teleskopek), Zuzanna Czajka (mama), Jakub Gryga (pan Astronom) oraz Aleksandra Frączek (sąsiadka).

Gratulujemy odwagi młodym artystom!